Вчені пояснили ефективність акупунктури

0
227

Голковколювання, або як це звучить з наукової точки зору «акупунктура», використовувалося для лікування деяких захворювань ще в найдавніші часи. До теперішнього моменту сучасна медицина вважала, що це не більше ніж ефект плацебо. Іншими словами, людина, яка проходить такі процедури, свято вірить у те, що вони лікують і не більше цього. Терапевтичного ефекту вони не дають.

Спростувати це вирішили вчені з біомедичного дослідницького центру «LA BioMed». На їх думку, такі методи лікування, нехай вони і відносяться до нетрадиційної медицини, все ж надають позитивний вплив на організм. Подробиці даного наукового дослідження вже опублікували в журналі «Доказова база і альтернативна медицина».

Так, вченими було розроблено неінвазивне безболісне пристрій, яке дозволяло взяти біологічний матеріал для дослідження. За допомогою цього пристрою було встановлено перший доказ того, що такий метод лікування достатньо ефективний – за умови правильної розстановки голок і використання тепла спостерігається вивільнення оксиду азоту з поверхні шкіри на більш високому рівні.

Вчені, які працювали над цим проектом, пояснюють таке – оксид азоту, при такому методі впливу на шкіру людини, може збільшувати потік крові, що призводить до вивільнення знеболюючих засобів і відчуття тепла, розслабленості.

Робота над даним проектом ще не завершена, так як вчені планують з’ясувати, який терапевтичний ефект буде присутній при тій чи іншій методиці розстановки голок.

В даний час сеанси акупунктури використовують, як правило, при хронічних болях або таких, які не знімаються шляхом знеболюючих препаратів. Зокрема, мова йде про мігрені,
остеоартриті, остеохондрозі.