Вчені працюють над порятунком людства від герпесу

0
8

Вчені одного з голландських університетів поділилися з пресою своїми успіхами у боротьбі з вірусом герпесу. За їх словами, на основі проведених дослідів можна сформувати методику повного очищення організму людини від вірусу.

Вже відомо, що різноманітні типи цієї хвороби можуть викликати як просте висипання на шкірі, так і захворювання Альцгеймера. Якщо раніше вчені припускали, що від вірусу в організмі неможливо позбутися, і його прояви можливе лише пригнічувати. Однак за допомогою ряду препаратів (вони містять у своїй назві «-вир», наприклад, «Ацикловір») розповсюдження герпесу в організмі і його симптоми можна запобігти. Цю ж функцію здатна виконати і імунна система людини, але при її ослабленні ефективна боротьба із захворюванням неможлива. Це дослідники пов’язують з можливістю вірусу герпесу протягом тривалого часу перебувати в «сплячому» режимі. При ослабленні імунітету стресом або герпес захворюванням активізується.

Проти вірусу голландські вчені спробували застосовувати ланцюжок CRISPR/Cas9, яка працює над розрізанням ланцюгів ДНК. У ході експерименту було взято матеріал мавпи, а також людини. Після того, як ланцюг ДНК вірусу розривається в одному місці, він зменшує свою активність наполовину, а при двох розривах герпес практично повністю видаляється з клітин. Ефективність ланцюжка не була однаковою зі всіма видами вірусу, але у всіх випадках вдавалося зупинити розмноження клітин герпесу. Таким чином, вчені впевнені, що робота в цьому напрямку здатна видалити будь-який вид герпесу з організму людини, навіть при його наявності в «сплячці».

Для довідки: існує кілька видів герпесу, з них людина піддається впливу восьми.

За матеріалами: baikalinform.ru

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here