Вчені розповіли, чому виникає сонний параліч

0
205

Вчені з’ясували природу такого явища як «сонний параліч». Уточнимо, що під цим поняттям мається на увазі стан людини в нічний час, коли настає раптова нерухомість. Так як до цього часу не було точного пояснення такого патологічного процесу, багато відносили до розряду фактів, які не пояснено наукою. Втім, це зовсім не дивно, так як таке раптове стан лякає людину.

Прояв сонного паралічу може бути у вигляді повної або часткової нерухомості, спостерігається прискорене дихання, судоми, виникає відчуття наростаючої тривоги.

Сонний параліч це не що інше, як розлад сну, яке може бути одним з етіологічних факторів таких недуг як нарколепсія, лунатизм, психоз, дисбаланс нервової системи. При цьому загальна клінічна картина може доповнюватися порушенням свідомості та роботи м’язової системи.

На думку вчених, такий стан може бути спровоковано неправильним способом життя – порушення режиму сну, часті нервові потрясіння, тривале лікування важкими медикаментами. Крім цього, не слід виключати і генетичну схильність.

Медики відзначають, що подібний патологічний стан, особливо, якщо воно повторюється, може вказувати на розвиток розладів психічного характеру або наркотичної залежності. Також, вчені відзначили, що за результатами обстежень і вивчення історії хвороби таких пацієнтів, було встановлено, що найчастіше сонний параліч настає у тих, хто вважає за краще спати на спині.

Якщо у людини спостерігається такий стан, ні в якому разі, не слід його торсати і намагатися змінити його положення. Такі дії можуть призвести до погіршення ситуації. Слід заспокоїти хворого негайно викликати швидку допомогу.