Вчені розробили новий метод лікування ексудативного отиту

0
215

Дослідникам з Сінгапуру вдалося розробити новітню методику усунення середнього отиту, що супроводжується випотом. Вони запропонували застосовувати портативний пристрій, яке отримало назву CLiKX. Вчені стверджують, що такий засіб не тільки простий у використанні, але і доставляє менше дискомфортних відчуттів пацієнтам, у порівнянні з іншими способами терапії такої недуги.

Ексудативний середній отит являє собою захворювання, при якому спостерігається заповнення порожнини середнього вуха запальним випотом. При несвоєчасно розпочатому лікуванні у пацієнтів розвиваються тяжкі ускладнення, серед яких зниження гостроти слуху, аж до повної його відсутності, ерозія кістки вушної раковини, формування новоутворень та інфекційних процесів у головному мозку. Особливо актуальна нова розробка тим, що подібна хвороба найчастіше діагностується у дітей, у яких вона викликає відставання в мовному і розумовому розвитку.

До появи інноваційного винаходу подібне захворювання лікували за допомогою антибактеріальних засобів, однак при великій ймовірності рецидиву нерідко вдавалися до хірургічного втручання. Портативний пристрій було створено для того, щоб полегшити здійснення операції хірургам і зробити її менш болючою для пацієнтів.

Новий апарат має вигляд невеликого пластикового пістолета, оснащеного довгою металевою трубкою – її наконечник, не завдаючи якого-небудь дискомфорту, вставляється у вухо хворого, потім здійснюється процес видалення запального ексудату. Така процедура виконується під місцевим знеболенням, а по тривалості займає кілька хвилин, що скорочує період негативного впливу на барабанну перетинку. Більш того, передопераційна підготовка і час відновлення також зведені до мінімуму.