Вчені розробляють більш ефективну «многозадачную» вакцину від грипу

0
204

Дослідники з Австралії стверджують, що вони, можливо, знайшли спосіб зробити вакцину проти сезонного грипу більш ефективною, додавши послідовність синтетичних жирових молекул, які підвищують імунну відповідь організму для різних штамів вірусу грипу.

Вважається, що у всьому світі, грип є причиною 3-5 мільйонів випадків важкої хвороби і 250-500 тисяч щорічних смертей. Діти, вагітні жінки, старші від 65 років і старше, з ослабленою імунною системою, в найбільшою мірою схильні до ризику ускладнень, пов’язаних з грипом.

Найкращий захист від сезонного грипу — вакцина, яка розробляється щороку, на основі прогнозування вірусів, які ймовірно, будуть циркулювати. Тим не менш, такі прогнози іноді далекі від реальності. Раніше, в цьому році, CDC опублікувала звіт, який показав, що вакцина 2014-2015 була ефективна у всіх вікових групах, тільки у 23% випадків. Низька ефективність призвела до появи грипу H3N2 в поточному році.

Святим Граалем буде розробка вакцини, що захищає від різних штамів, стверджує Брендон Чуа, науковий співробітник Університету Мельбурна в Австралії і співавтор поточного дослідження. Якщо б така вакцина існувала раніше, це допомогло б подолати відомий штам вірусу H1N1.

Команда припустила, що зробить більш ефективною вакцину спеціалізований ад’ювант, який активує різні незалежні антитіла імунних реакцій.

Дослідники тестували ад’ювант, синтетичний ліпопептід, який складається з послідовності жирових молекул, які імітують ліпопептід знайдений на зовнішній мембрані патогена. Вони пояснюють, що цей ад’ювант активує відразу і вроджений і набутий імунну відповідь організму. Вроджений імунітет запустить короткострокову захист, який перешкоджає первинного інфікування клітин організму. Придбаний ж буде відповідати за довгострокову захист, він буде пам’ятати всі патогени, які зустрічав до цього, і адекватно реагувати.

Дослідження провели на мишах, яких розділили на дві групи. Вчені виявили, що у мишей, які отримали ад’ювантну вакцину, спостерігалася кращий захист від штамів грипу, вони навіть пережили зазвичай смертельну дозу вірусу грипу, а антитіл відреагувало в 600 разів більше.

Результати вражають, але належить провести велике рандомізоване дослідження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com