Вчені розробляють «розумний біогель», що знищує ракові пухлини

0
247

Нове дослідження описує, як вчені розробляють інтелектуальний біогель, який доставляє протиракові засоби безпосередньо в пухлину. Лабораторні тести показують, що біогель добре працює проти пухлинних клітин. Якщо такі ж результати можуть бути досягнуті у пацієнтів, то біогель зможе зробити переворот в лікуванні багатьох видів раку.

Співавтор дослідження Режан Лапуэнта, ад’юнкт-професор медицини і його команда з клінічного науково-дослідного центру при Університеті Монреаля, описує поточний дослідження в журналі «Біоматеріали».

Дослідники кажуть, що сила їх нового біогелю, порівнянна з протираковими імунними клітинами. Це дозволяє вищеописаним клітин або ліків від раку, потрапляти безпосередньо в ракову пухлину, а не в кровотік. Вчені сподіваються, що цей цілеспрямований підхід дозволить поліпшити ефективність існуючої імунотерапії.

Імунотерапія є відносно новим методом лікування, який активує імунну систему, або її частина, для боротьби з хворобою. Одна з форм імунотерапії називається адміністратора клітинної терапією, вона використовує протиракові імунні клітини для лікування онкопатології у пацієнтів. Метою адміністратора клітинної терапії є збільшення присутності Т-лімфоцитів або Т-клітин в організмі. Ці клітини можуть вбивати ракові клітини, але, як правило, їх недостатньо, щоб знищити рак.

Таким чином, при адміністратора клітинної терапії, додаткові Т-клітини вирощують в лабораторії на зразках, витягнутих з пацієнта і потім повертають назад у тіло, щоб підвищити власні запаси в організмі. Крім того, клітини повинні бути введені з високими дозами гормону інтерлейкіну-2, який може бути токсичним.

Перевага ін’єкцій біогелю в тому, що потрібно менше Т-клітин: знадобляться мільйони замість мільярдів. Ще одна перевага: вони можуть індукувати імунну систему.

Дослідники кажуть, що гель не токсичний і забезпечує ідеальне середовище, в якій втілений клітини імунної системи можуть рости і розмножуватися. Це, свого роду, резервуар для Т-клітин. Поки гель протестований в пробірці на меланоми і раку нирки.

Біогель в даний час необхідно перевірити на тварин, перш ніж його можна буде випробувати на людях. Якщо все пройде за планом, то це відбудеться протягом декількох років.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com