Вчені створили штучну шкіру людини

0
196

За запевненням вчених, вже в наступному році можна буде проводити успішні операції з пересадки шкіри для людини, так як науковцям вдалося вивести цей природний матеріал штучним способом.

Вчені, які працювали над цим проектом більше двох років, вже написали алгоритм виготовлення такого матеріалу у великих обсягах, які можна буде пустити у виробництво вже в 2017 році. Однак усе, що стосується «технічної» сторони цього питання, поки не розголошується.

За словами вчених, новий штучний матеріал буде здатний прискорювати процес загоєння ран у той час, поки буде рости новий шар епідермісу. Крім цього, фахівці, які винайшли цей тип шкіри, впевнені, що він зможе знайти застосування і в інших областях, не тільки що стосується медицини.

Якщо випробування після виготовлення штучної шкіри дадуть позитивні результати, можна буде говорити про прорив не тільки в основному напрямку медицини, але і в пластичній хірургії. На даний момент пересадка шкіри це дуже складний процес, який вимагає не тільки професіоналізму медиків, але і тривалого часу регенерації. Особливо гостро це питання стоїть для тих, хто переніс сильні опіки. Адже на цей момент для трансплантації шкірних покривів слід виконувати пересадку цього матеріалу з інших ділянок тіла, що не завжди можливо.

За попередніми даними, після виготовлення штучного матеріалу вчені планують провести кілька випробувань на інших живих організмах. Якщо процесу відторгнення спостерігатися не буде, то можна говорити про використання шкіри для операцій на тілі людини. Також фахівцям належить з’ясувати можливі алергічні реакції на матеріал за наявності якого-небудь захворювання.