Вчені створять «еліксир молодості»

0
243

Незабаром, можливо, на медичному ринку з’явиться новий препарат, який у вчених колах вже охрестили «еліксиром молодості». За попередніми даними, таку речовину зможе не тільки сповільнювати процес старіння, але і сприяти регенерації клітин. Наукові роботи проводили вчені з Університету Еразма.

Практична частина експериментів, як і в більшості випадків, була проведена на мишах. Так, після введення вакцини, було відзначено, що гризуни у віці почали вести більш активний спосіб життя. Крім цього, почала відростати нова шерсть і дещо покращився зір. Після лабораторних досліджень було встановлено, що нова речовина просто вбивало клітини, які провокують процес старіння живого організму. В результаті цього, термін життя гризунів тривав на 25%.

Процес старіння, за словами вчених, обумовлений тим, що в організмі людини є клітини, які перестають ділитися. Саме ці клітини виробляють білок, який провокує заціпеніння сусідніх органів. Як наслідок цього фактора, внутрішні органи починають зношуватися.

Вчені вважають, що зупинити процес старіння можна і за допомогою таблеток. Однак, на даний момент, ще не з’ясований той фактор, як саме такі медикаментозні препарати будуть впливати на захворювання, які виникають саме в літньому віці. На думку керівника наукової групи, слід розробити речовина, яка буде не тільки вбивати клітини, що викликають старіння, але і замінювати їх новими. На даний момент, одним з найбільш ймовірних процесів, який дасть необхідний результат, буде диференціювання прилеглих стовбурових клітин. У будь-якому випадку, дослідження в цій галузі ще ведуться, ученим належить з’ясувати, які протипоказання має нове речовина і наскільки воно ефективно при наявності старечих захворювань.