Вчені створюють тривимірні протези і імплантати

0
194

Використання 3D-принтерів вчинила переворот у різних сферах діяльності. З їх допомогою друкують одяг, взуття, музичні інструменти, лікарські препарати, продукти, предмети мистецтва, меблі, робототехніку, засоби пересування (від велосипедів і легкових автомобілів, літаків і космічних кораблів), а також судини, тканини і навіть органи. Для медицини це справжній прорив, адже це дозволить рятувати життя мільйонів людей.

Порівняно нещодавно інженери стали використовувати 3D-друк, щоб отримати імплантати і протези. Це можливо завдяки новітній технології, яка дозволяє створювати живі клітини. Проводячи експеримент, вчені показали, яким чином можливо створювати виріб з допомогою клітин тварин і людей. Такі можливості сприяють отриманню складних і хрящових тканин. Ускладнюється цей процес тим, що регулювати положення клітин вельми проблематично. Під час тривимірної друку клітини рухаються в надрукованих структурах. Існує ймовірність того, що підтримує їх каркас може луснути.

Щоб вирішити дану проблему, вчені Оксфордського університету провели дослідження і вдосконалили методику. В процесі тривимірної друку клітини поміщаються в спеціальні краплі з оболонкою з ліпідного шару. Це дозволяє в подальшому збирати клітини структури і формувати їх у такому порядку, як це потрібно. У результаті виходить імплантат або протез, який здатний повністю замінити природні тканини. Після цього пошкоджену частину тіла буде відновлена.

Надалі 3D-друк дозволить придбати собі недорогий протез, а продукція стане доступною для багатьох людей. Крім протезів кінцівок, можна буде отримати стоматологічні щелепи, створені стереолитографическим принтером.