Вчені тестують новий лабораторний аналіз

0
252

Онкологічні захворювання одні з найнебезпечніших у світі — високий відсоток летального результату навіть за умови вчасно розпочатого лікування все ж має місце. Слід зазначити, що така сумна статистика обумовлена не тільки відсутністю медичних препаратів.

Істотно ускладнює лікування запізніла діагностика, так як більшість таких патологічних процесів тривалий час протікають безсимптомно, виявити підступну хворобу вдається вже на пізніх стадіях. Тому питання діагностики все так само залишається актуальним.

Так, група вчених з університету Джонса Хопкінса розробила новий тип лабораторного аналізу — дослідження крові за новою методикою дозволить виявити рак на ранній стадії розвитку. Навіть за умови здачі аналізу раз в рік можна буде своєчасно виявити злоякісну пухлину, а отже, підвищуються шанси на повне одужання.

Новий тест називається CancerSEEK. Аналіз здатний знаходити 16 мутацій в генах, які, як правило, викликають рак, і 8 видів маркерів, які проявляються вже на ранній стадії розвитку онкологічного процесу.

Тест був випробуваний на 1005 пацієнтів, у яких був діагностований рак в різних системах організму. Тест підтвердив наявність онкології в 70 %, однак чутливість до хвороби на першій стадії розвитку була тільки в 40 % випадків.

Вчені зазначають, що потрібно проводити додаткові клінічні дослідження, так як новий аналіз хоч і дійовий, але потребує суттєвого доопрацювання. На наступному етапі вчені припускають перевірити дію тесту на тих людей, у яких немає онкологічного захворювання — тільки після цього можна буде зробити висновки про ефективність підходу.