Вчені винайшли сенсор, пророкує виникнення серцевого нападу

0
200

Дослідники, які розробили унікальний сенсор, в лабораторних умовах змогли передбачити напад серця за 1 хвилину. Про це пресі розповіли лікарі з інституту науки і технологій в Ульсані. За їх словами, імунний сенсор, який був розроблений спеціально для досвіду, зможе вимірювати вміст тропонина в серце. Рівень змісту цього білка в крові збільшується одразу після нападу серця.

Наукові співробітники кажуть, що цей унікальний медичний прилад допоможе встановити, переживав чи людина серцевий напад. Щоб дати точну інформацію про це, приладу, потрібно не більше 60 секунд. Вчені поділилися секретами: щоб сенсор працював, вони використовували диэлектрофоретическую силу, яка багато разів підвищила швидкість досліджень. Автори розробки впевнені, що сенсор знайде своє застосування в діагностиці серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, в даний момент діагностувати, чи була у людини серцевий напад, можна за такими ознаками:

  • аналіз крові. Він використовується, щоб визначити зміст ензимів серця, показують пошкодження тканини міокарда;
  • ЕКГ. Кардіограма показує ступінь пошкодження серцевого м’яза і контролює серцеві скорочення;
  • опитування хворого. Лікар визначає, чи був напад, опитавши хворого про його симптоми.

Зовнішніми ознаками, які сигналізують про серцевому нападі, є нудота, блювання, кашель, панічні атаки, наявність холодного поту, збліднення шкірних покривів, задишка. Напад супроводжується запамороченням і колючий біль в області грудей. Больові відчуття при цьому тривають до декількох годин. Складність діагностики патології ускладнюється наявністю «тихих» нападів, при яких біль у грудях відсутня.

За матеріалами: healthvesti.com