Вчені винайшли вакцину проти наркотиків

0
244

Група вчених з Національного військово-медичного дослідницького центру Уолтера Ріда розробила препарат, який здатний блокувати дію наркотичної речовини.

Слід зазначити, що подібні вакцини вже робили деякі вчені, проте дія цих ліків було не настільки ефективним і досить часто мало масу протипоказань. Новий препарат миттєво блокує дію наркотичної речовини, як тільки останнім потрапляє в організм. Тим самим, ейфорії або будь-якого іншого відчуття, яке дає наркотик не настає зовсім. При цьому абсолютно не має значення, яку дозу отримала людина.

У дослідженні, яке вже опубліковане в медичному журналі Journal of Medicinal Chemistry зазначається, що дія препарату спрямована не тільки на дію героїну, але і на наркотики опіоїдного ряду: oxycodone, “гідрокодон”, гидроморфон, кодеїн. Це, в свою чергу, дозволяє використовувати ліки не тільки для лікування наркозалежних, але і для профілактики наркоманії у тих людей, які мають залежність в анамнезі.

На даний момент ще не завершені клінічні випробування вакцини. Отже, говорити про дату виходу нового ліки на медичний ринок рано. Вчені, які брали участь у його розробці, припускають, що на все це піде 2-3 роки.

Про побічні дії вакцини, а також щодо протипоказань до її застосування, інформації поки немає. Це буде відомо лише тоді, коли будуть завершені всі дослідження. Але, вже зараз передбачається, що дана речовина буде найбезпечнішим з тих, які вже розроблені клініцистами.

Вчені ж вкотре нагадують, що профілактика подібних захворювань є найбільш ефективним ліками. Про це варто пам’ятати не тільки тим, хто знаходиться в групі ризику, але і їх рідним – своєчасно розпочате лікування наркоманії в рази збільшує шанси на повне одужання і соціальну адаптацію людини.