Вчені виявили ген, який допоможе запобігти прогресуванню шизофренії та інших психологічних розладів

0
172

Група вчених з Шанхаю провела серію експериментів, в ході яких їм вдалося зробити унікальний у своєму роді відкриття: вони виявили ген, який допоможе запобігати розвиток у індивіда проявів шизофренії, а також інших психологічних розладів. Експерименти в цій області проводилися протягом п’яти років, і за цей час фахівці ще раз підтвердили раніше висунуту гіпотезу про те, що між генами людини і прогресуванням у нього психологічних недуг існує певна зв’язок.

За п’ять років у дослідженні взяло участь величезна кількість пацієнтів з різних вікових категорій, у яких вчені виявили специфічний ген, якому дали назву ULK4. Чому саме він присутній в тілах людей, фахівці не можуть відповісти, і тому раніше не пов’язували його саме з психологічними недугами (достеменно відомий тільки той факт, що він має зв’язок з гіпертонією). Щоб підтвердити теорію про те, що цей ген впливає на психіку, його впровадили в стовбурові клітини лабораторних мишей. Результати були отримані просто вражаючі. Після впровадження активність мозкових клітин значно зросла – вони стали самостійно переміщатися в тканинах, формуючи при цьому своє середовище проживання. Повернути піддослідних гризунів в їх нормальний стан вдалося тільки після того, як з їх тіл ген був витягнутий. Далі лабораторні миші вели себе абсолютно нормально і клітини їх мозку перебували в спокійному стані.

Дане відкриття унікально. Вчені припускають, що воно допоможе в подальшому успішно боротися не тільки з шизофренією, але також і з іншими психологічними розладами, такими як біполярний розлад, аутизм, депресивні стани тощо. Дослідження в цій області продовжуються.