Вчені виявили взаємозвязок між мігренню і депресією

0
195

Китайські вчені завдяки масштабному дослідженню прийшли до висновку про те, що депресивний стан, мігрень і хронічні головні болі тісно взаємопов’язані один з одним. Більш того, вони впевнені, що можна створити медикамент, який би одночасно боровся з усіма цими розладами.

Особи, які страждають від мігрені або частих нападів сильного головного болю, частіше інших надають скарги на депресію, пригнічений настрій і розвиток необґрунтованого тривожного стану.

Для того щоб прийти до такого висновку дослідниками були ретельно вивчені дані про стан здоров’я більше ніж у 600 пацієнтів, які перебувають на обліку в неврологічному відділенні однієї з медичних установ Тайваню.

Такий стан, як мігрень характеризується виникненням у людини сильних та болісні головні болі, що локалізуються в одній половині голови. Викликати подібне розлад може безліч факторів, наприклад, зміну погодних умов, надмірне фізичне навантаження, тривале відсутність сну і багато іншого. Подібне відхилення досить часто призводить до пригніченого настрою, що також властиве для депресії.

Аналогічним чином люди, які перебувають у тривожному настрої або страждають від різних різновидів депресивного стану, частіше інших пред’являють скарги на виникнення у них хронічних головних болів.

Автори дослідження стверджують, що така інформація свідчить про те, що вищезгадані захворювання мають загальні несприятливі фактори, що призводять до їх розвитку. Це, в свою чергу, означає, що у вчених є необхідність у створенні спільних лікарських препаратів, які дозволили б під час цілеспрямованого лікування одного недуги паралельно позбавлятися і від другого.