Вчені встановили причину алкоголізму

0
204

Група американських вчених провела кілька досліджень, в яких встановила, що справжньою причиною розвитку алкогольної залежності є ген KLB. На думку вчених, стимуляція даного гена дає можливість більш ефективно проводити лікування алкогольної залежності, навіть у запущеній формі.

В ході практичних досліджень, було встановлено, що гормон типу FGF21, який відповідає за тягу до солодких продуктів, пов’язаний з новим геном. Тому, вчені вирішили зіставити мутації в гені із-за споживання солодкого речовини з тільки що зробленим відкриттям. Так, було встановлено, що точкові зміни відбувалися в гені KLB і після споживання алкоголю.

На даний момент випробування проводять тільки в рамках лабораторії на мишах. Було проведено вже кілька експериментів, на основі яких вчені і зробили цей висновок. Так, гризуни були розділені на дві групи. Першою з них давали спирт, а друга група отримувала оптимальна кількість чистої води. При цьому концентрація гормонів у всіх піддослідних була на рівні.

Після проведення цього експерименту вчені відключили ген KLB. Поведінка мишей не змінилося, організми гризунів обох груп однаково реагували на зовнішні подразники. Однак кількість рецепторів гена зазнала модифікації. Такі ознаки, на думку керівника наукової групи, говорять про те, що стимуляцію цього гена можна використовувати для ефективного лікування алкогольної залежності.

На даний момент проблема алкогольної залежності має, на жаль, тільки позитивну динаміку. Слід зазначити, що алкогольна залежність часто стає причиною розвитку патологічних недуг, які мають незворотний процес та призводять до летального результату. Проблема стосується однаковою мірою як людей, так і молодих.