Вчені встановили, що сіль може нашкодити здоровю

0
205

Американські вчені встановили, що надмірне споживання солі може суттєво зашкодити здоров’ю. Проте повністю відмовлятися від її споживання не можна, так як це може спровокувати деякі захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту і серцево-судинної системи.

Експерти, які працювали над цим проектом, встановили, що сіль завдає набагато більшої шкоди організму, ніж це передбачалося раніше. Наявність харчової солі в продуктах харчування сприймається людиною як належне, тому багато хто не сприймають всерйоз той факт, що ця приправа не настільки корисна, як це може здаватися.

У практичній частині роботи брали участь кілька десятків людей. Всі учасники були розділені на дві рівні групи. Першою протягом тижня давали їжу без солі, раціон другий складався із звичайних для них продуктів. За результатами обстеження було з’ясовано, що стан здоров’я як першої, так і другої групи дещо погіршилося. У першому випадку спостерігалося порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але не критично. У другому випадку у людей діагностували порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, проблеми з серцево-судинною системою. Крім цього, вчені з’ясували, що систематичне споживання солі може провокувати підвищений тиск.

Слід зазначити і те, що дослідження в цій області можуть трактувати неоднозначно самі медики. Багато лікарі можуть деякі порушення в роботі організму списувати на надмірне або, навпаки, недостатня кількість солі в організмі.

Більшість клініцистів схиляється до думки, що оптимальна кількість солі в добу не повинна перевищувати 5 грам. Більше цієї кількості може стати причиною розвитку деяких недуг. Слід брати до уваги і те, що при деяких недугах кількість солі повинно бути менше мінімального кількості. Тому, попередньо краще проконсультуватися з лікарем.