Вчені встановили, що вживання солі веде до ожиріння

0
230

Вперше виявлено, що надлишок солі в раціоні може призводити до ожиріння. Сіль змінює характер метаболічних процесів в організмі людини в бік утворення жирової тканини в незалежності від кількості з’їдених калорій.

Британські вчені встановили, що кожен зайвий спожитий грам солі збільшує ризик ожиріння на 25%. Експерти вивчали, як загальний обсяг з’їденої їжі пов’язаний з надмірною вагою, але з’ясувалося, що ключову роль тут відіграє саме кількість солі в раціоні.

Дослідження, здійснене командою під керівництвом професора Graham MacGregor з Queen Mary University в Лондоні, вперше встановив наявність зв’язку між вживанням солі і ожирінням.

Лікарі давно знали, що надлишкова сіль в організмі веде до підвищеного артеріального тиску та ризику виникнення серцево-судинних захворювань, але не було відомо про її вплив на жировий обмін. Учені доки не встановили, в чому механізм такого впливу – мабуть, сіль змінює метаболізм і призводить до утворення жирової тканини.

Дослідження охоплювало 450 дітей і 780 дорослих і проводилось в 2008-2009 та 2011-2012 року. Кількість спожитої солі оцінювалося з аналізу сечі, а обсяг з’їдених калорій пацієнти фіксували у спеціальних анкетах.

Національною системою охорони здоров’я Великобританії (NHS) рекомендовано, що доза солі в раціоні не повинна перевищувати 6 грамів на день, але згідно з останніми статистичними даними британці щодня споживають 8.1 грама солі.

Деякі експерти відзначають, що отримані результати про наявність взаємозв’язку між вживанням солі та ожирінням потребують додаткової перевірки. Калорійність раціону учасників експерименту оцінювалася за даними, які вони надавали самі, а це могло внести значну похибку в проведене дослідження.

Професор Susan Jebb з університету в Оксфорді вважає, що ожиріння викликається цілим комплексом причин, в тому числі, і високою калорійністю їжі. Нове дослідження про вплив солі було засновано на приблизних експериментальних даних і не запропонувало поки механізму пояснення спостережуваної зв’язку між споживанням солі і надмірною вагою. «Я не хочу, щоб у громадськості сформувалася думка, що зменшення кількості споживаної солі повністю позбавить людей від ожиріння – це комплексна проблема і тут ми повинні приймати до уваги всі фактори, що ведуть до появи надлишкової ваги», – заявила професор.

За матеріалами: www.dailymail.co.uk
Автор: Євген Смирнов