Вчені встановили, що якщо вживати щодня мінімум дві чашки кави, то ризик розвитку старечого недоумства знижується

0
204

Американські вчені провели серію експериментів, в ході яких було встановлено взаємозв’язок між вживанням кави і станом ментального здоров’я людини. Як з’ясувалося, кофеїн є унікальним засобом, який допоможе запобігти прогресування деменції та когнітивних порушень, які розвиваються у людини по мірі його старіння організму. Дані проведених досліджень вже опубліковані у відомому науковому виданні.

Позитивний вплив кави на когнітивні здібності мозку спочатку було відзначено під час проведення декількох експериментів на лабораторних гризунах. Але тоді отримані дані не були оприлюднені, оскільки для підтвердження теорії вимагалося провести серію аналогічних експериментів на людях. Незабаром така можливість з’явилася. У дослідженні взяло участь декілька тисяч представниць прекрасної статі, які переступили шестидесятипятилетний кордон. За ними, їх раціоном і станом здоров’я вчені спостерігали протягом кількох років. Було виявлено, що зв’язок між регулярним вживанням кофеїну і психологічним здоров’ям індивідів все ж існує. Ті жінки, які щодня випивали по кілька чашок кави, почували себе набагато краще, і у них в меншій мірі виявлялися ознаки старечого недоумства.

Вчені стверджують, грунтуючись на даних проведених експериментів, що вживання в добу 261 мг кофеїну знижує ризик розвитку недоумства і інших психологічних відхилень. Це доза дорівнює двом чашкам кави. Ризик же знижується в середньому на 30-40%. Дослідження в цій області продовжуються. Зараз же фахівці мають намір провести серію таких же експериментів для того, щоб точно встановити, як кофеїн буде впливати на збереження ментального здоров’я у представників сильної статі.