Вчені встановили шкоду енергетичних напоїв

0
187

За результатами дослідження, яке провела група вчених, було встановлено, що систематичне вживання енергетичних напоїв може призвести до розвитку серйозних захворювань. Так, було встановлено, що енергетики можуть стати одним з етіологічних чинників розвитку гепатиту.

Таке дослідження було проведено після того, як медики госпіталізували чоловіка у віці 50 років з гострою дисфункцією печінки. Як було встановлено пізніше, патологічний процес розвинувся внаслідок щоденного вживання близько 5 енергетиків протягом трьох тижнів.

За словами самого пацієнта, після того, як він почав вживати енергетичні напої стан здоров’я погіршився – практично пропав апетит, почалися болі в животі, шкіра набула жовтий відтінок. Спочатку хворий думав, що такий стан його здоров’я пов’язано з тим, що він захворів на грип і тому продовжував вживання стимулюючих напоїв.

Згідно з результатами пройдених тестів було встановлено, що в печінці знаходитися велика концентрація ферментів трансаміназ. Такі показники є підтвердженням пошкодження печінки та розвитком гепатиту.

В ході досліджень вчені з’ясували, що причиною розвитку патологічних процесів є зміст в енергетичному напої нікотинової кислоти.

Вчені уточнили, що, так як останнім часом ринок подібних стимулюючих засобів розширюється, споживачі повинні знати про всі ризики, які пов’язані з їх систематичним вживанням. Слід зазначити, що в енергетичних напоях присутні корисні речовини, проте їх концентрація значно більше, ніж це дозволено добовою нормою. Виходячи з цього, медики настійно рекомендують звести до мінімуму або повністю виключити споживання таких напоїв.