Вчені встановили – жінки в кілька разів частіше страждають від безсоння, ніж представники сильної статі

0
225

Канадські вчені вже тривалий час займаються вивченням особливостей сну, як у чоловіків, так і у жінок. Зараз же був проведений експеримент, в якому взяло участь 25 резидентів жіночої і чоловічої статі. Суть дослідження полягала в тому, щоб встановити, хто більше схильний до прогресування безсоння. Було встановлено, що саме 50% представниць жіночої статі страждають порушеннями сну частіше чоловіків. Причина тому проста – у жінок дещо відстають їх біологічний годинник. Вчені припустили, що середнє відставання становить від 1,7 до 2,3 годин. І це не малі цифри.

Процес сну у чоловіків більш налагоджений, ніж у жінок. Як правило, чоловік лягати в ліжко по першому ж поклику свого організму, і він засинає при цьому дуже швидко. У випадку ж з жінками все набагато складніше. Після того, як жінка ляже в ліжко, вона протягом кількох годин перевертається і не може заснути. З-за цього після ранкового пробудження вона відчуває себе не такою, що відпочила, у неї немає бажання виконувати які-небудь свої обов’язки, не йти на роботу та інше. Як результат, представниці прекрасної статі доводиться постійно боротися зі своїми циркадными ритмами і це стає причиною хронічного недосипання. Це надалі може істотно позначитися на здоров’ї. Може спостерігатися порушення функціонування певних органів і систем. Тому нормалізація режиму сну грає дуже важливу роль для здоров’я жінки. При виникненні безсоння важливо відразу ж звернутися до лікаря за лікуванням.

Також вчені встановили в ході дослідження, що із-за цієї ж причини концентрація уваги в нічний час доби у жінок знижена, тому для роботи вночі жінки підходять набагато менше, ніж представники сильної статі. Дослідження в цій області продовжуються.