Вчені вважають безсоння причиною діабету у чоловіків

0
230

Як повідомляють дослідники з Університету ендокринології та обміну речовин, який розташований в Каліфорнії, чоловіки, які страждають від недосипання або проблем зі сном, мають більшу ймовірність розвитку цукрового діабету.

Невтішні дані досліджень повідомляють, що кожен четвертий житель Землі страждає від розладів сну і порушення режиму дня, при тому, що оптимально проводити уві сні 8 годин на добу. Хтось не може заснути в потрібний час, маючи психічні розлади, а у кого-то спостерігається складний і стресовий період життя. З-за порушень в людському організмі спостерігається збій ряду жизнедеятельных процесів, що і призводить до захворювань.

Учені вирішили не зупинятися на отриманих даних і почали вивчати історії хвороб майже тисячі чоловіків, які страждають від діабету другого типу. Результати показали, що 70% хворих раніше страждали від розладів сну. Таким чином, розвиток діабету пов’язують з тим, що накопичена в організмі глюкоза повністю використовується, коли людина втомилася і відчуває виснаження.

В ході експерименту використовувалися і результати жіночих історій хвороби. Виявилося, що дівчата набагато рідше можуть страждати безсонням, яка і провокує недосип. Як можливий результат дослідження – відмінність між кількістю хворих на діабет серед жінок і чоловіків у 8 разів не на користь останніх.

Для довідки: цукровий діабет другого типу, який ще називають інсуліннезалежний, являє собою метаболічний недуга, викликана збоями у взаємодіях тканин клітин організму і інсуліну. Інсулін на першій стадії хвороби утворюється в підвищеній кількості. Серед діабетиків тих, хто хворий другою формою захворювання, близько 90%. Саме ця форма асоціюється з розвитком ожиріння. Недуга призводить до нейропатії, кетоацидозу, макроангіопатії і ряду інших ускладнень. Лікується захворювання призначенням дієти, регулювання фізичних активностей та медикаментами, які збільшують чутливість організму до інсуліну і знижують кількість вироблюваної глюкози в печінці і ступінь її адсорбції в кишковому тракті.

За матеріалами: svopi.ru