Вчені вважають, що захворювання, що нагадують ВІЛ, зявилися 60 мільйонів років тому

0
220

Дослідники з чеської Академії наук, розташованої в Празі, ініціювали досліди, за результатами яких вдалося зрозуміти, що ретровіруси, які пов’язані з ВІЛ, існують на нашій планеті близько 60 мільйонів років.

ВІЛ – складова сімейства ретровірусів, яка отримала назву лентивирус. У лентивірусів досить довгий період прояви з моменту потрапляння в організм. Вони викликають різні хронічні недуги у ссавців (такі, як СНІД або ВІЛ) або розлади нервової системи, що частіше спостерігається у приматів.

Дослідники підкреслюють, що виявили найстаріший тип лентивируса, який існує на нашій планеті вже 60 млн років. Нагадаємо, раніше вважалося, що найбільш старий вірус з’явився на нашій планеті все 3-12 млн років тому. Вчені сподіваються, що результати цього наукового дослідження допоможуть вірусології. За допомогою цієї наукової роботи фахівці зможуть зрозуміти прогрес і розвиток лентивірусів, щоб якомога швидше створити ефективну вакцину для боротьби з ними. На даному етапі експерти будуть продовжувати досліджувати велику кількість тварин для пошуку механізму розвитку вірусів у часі.

Для довідки: ретровірус – різновид вірусу, що вражає, в основному, хребетних організмів. Лентивирус – його підгрупа, яка може правильно навіть у клітинах, здатних до поділу. І ретровіруси, і лентивирусы містять у собі РНК, за допомогою якого і поширюються по організму, заражаючи здорові клітини. При попаданні в організм тварини можуть тривалий час (аж до декількох десятків років) перебувати в «сплячому» стані. Віруси використовуються в молекулярній біології, так як можуть доносити генетичні матеріали в організм.

За матеріалами: planet-today.ru