Вчені з Німеччини встановили, що люди з міопією розумніші, ніж інші

0
207

Люди, у яких прогресує короткозорість або міопія, і які змушені через це носити окуляри, часто є більш освіченими і розумними. Порівняння проводилося з тими людьми, яким немає необхідності носити будь-які засоби корекції зору (окуляри або лінзи). Такий висновок зробили вчені з Німеччини, які оцінили рівень інтелектуальних здібностей у більш ніж трьох тисяч резидентів (вікова категорія і статева належність при цьому значення не мали). Дані досліджень вже доступні широкій громадськості.

Вчені протягом тривалого проміжку часу проводили серію експериментів, в ході яких їм належало виявити або спростувати взаємозв’язок розумових здібностей людини з наявністю у нього такого поширеного захворювання зорового апарату, як короткозорість (міопія). У більш трьох тисяч добровольців фахівці перевірили зір, після чого за допомогою декількох специфічних тестів оцінили рівень їх інтелектуальних здібностей. Було встановлено, що у людей з міопією були більш високі когнітивні здібності, ніж у всіх інших резидентів. Дослідження в цій області продовжуються.

Але навіть після отримання таких результатів учені вважають, що причина більш розвиненого інтелекту криється не в наявності самої міопії, а в тому, що такі люди більше читають. Коли людина навчається, то він тривалий час проводить за книгами (як паперовими, так і електронними), а також за комп’ютером. Все це несприятливо позначається на стані органів зорового апарату, тому у людини і розвивається короткозорість. На сьогоднішній день статистика така, що близько п’ятдесяти відсотків європейських фахівців, які переступили сорокалітній рубіж, користуються окулярами для корекції зору.