Вчені з Німеччини встановили, що люди з міопією розумніші, ніж інші

0
9

Люди, у яких прогресує короткозорість або міопія, і які змушені через це носити окуляри, часто є більш освіченими і розумними. Порівняння проводилося з тими людьми, яким немає необхідності носити будь-які засоби корекції зору (окуляри або лінзи). Такий висновок зробили вчені з Німеччини, які оцінили рівень інтелектуальних здібностей у більш ніж трьох тисяч резидентів (вікова категорія і статева належність при цьому значення не мали). Дані досліджень вже доступні широкій громадськості.

Вчені протягом тривалого проміжку часу проводили серію експериментів, в ході яких їм належало виявити або спростувати взаємозв’язок розумових здібностей людини з наявністю у нього такого поширеного захворювання зорового апарату, як короткозорість (міопія). У більш трьох тисяч добровольців фахівці перевірили зір, після чого за допомогою декількох специфічних тестів оцінили рівень їх інтелектуальних здібностей. Було встановлено, що у людей з міопією були більш високі когнітивні здібності, ніж у всіх інших резидентів. Дослідження в цій області продовжуються.

Але навіть після отримання таких результатів учені вважають, що причина більш розвиненого інтелекту криється не в наявності самої міопії, а в тому, що такі люди більше читають. Коли людина навчається, то він тривалий час проводить за книгами (як паперовими, так і електронними), а також за комп’ютером. Все це несприятливо позначається на стані органів зорового апарату, тому у людини і розвивається короткозорість. На сьогоднішній день статистика така, що близько п’ятдесяти відсотків європейських фахівців, які переступили сорокалітній рубіж, користуються окулярами для корекції зору.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here