Вчені з Новосибірська зможуть знаходити і знищувати клітини раку

0
203

Зараз досліди проводяться на мишах, і виліковує від раку близько половини з них, що можна вважати вдалим показником для експерименту. Поки що методика лікування випробувана для двох різновидів раку, але дослідники налаштовані оптимістично щодо її застосування для лікування всіх видів онкологічних захворювань.

Однією з дослідницею нової методики є Катерина Поттер. Підсумки її діяльності можуть стати справжньою магією в світі медицини. Лікування раку передбачає пошук серед клітин з раком стовбурових – саме вони з-за можливості необмеженого поділу і представляють серйозну небезпеку і відповідають за загострення і поява метастаз. Після знаходження стовбурових клітин туди прицільно вводиться ін’єкція.

Відзначається, що зазвичай миші гинуть від раку за 20 днів, але при лікуванні за цей час вони втратять ознаки наявності онкології. За словами Катерини Поттер, працівника інституту генетики і цитології, пухлина не буде розвиватися протягом року (до закінчення життя піддослідної миші).

Патогенні клітини усуваються за допомогою хіміотерапії. До неї додають частини ДНК, взяті з плаценти людини. Фрагмент фактично виступає препаратом ДНК, він позначається за допомогою флюрохрома і легко ідентифікується в ракових клітинах.

Ліки, яке розроблене вченими, перебуваючи у хворому організмі, фарбує клітини, уражені пухлиною, червоний відтінок, що дозволяє відстежувати, наскільки ефективними для мишей виявився лікувальний процес. Препарат, до речі, вводиться в певний час – вчені з’ясували, що стовбурові клітини більш чутливими до впливів у певні моменти. Після одужання половини піддослідних мишей кожна з них здатна продовжувати повноцінне життя і народжувати здорових мишенят. Дослідники не зупиняються на досягнутому і вже планують застосувати методику для визначення ще трьох різновидів раку для доказу її універсальності. При успішному завершенні експерименту будуть проводитись клінічні випробування.

За матеріалами: nsknews.info