Вчені зі Стенфордського університету розробили новий тест на ВІЛ

0
194

На жаль, ВІЛ є однією з найбільш значущих проблем у сфері охорони здоров’я у всьому світі. Незважаючи на те що вчені розробляють нові методи лікування і профілактики, ефективного та дієвого препарату від ВІЛ досі не існує.

Разом з тим необхідно відзначити, що при ранній діагностиці шляхом проведення терапевтичних заходів, а саме прийом медикаментів, можна загальмувати розвиток патологічного процесу і вести нормальний спосіб життя. Головне, вчасно виявити інфекцію в організмі.

Зараз застосовують тести на ВІЛ з використанням крові, які дають можливість діагностувати зараження практично відразу після потрапляння патогена в організм. Проблема полягає в тому, що взяти зразки крові не завжди представляється можливим.

Вчені зі Стенфордського університету розробили новий вид тесту, який ґрунтується не на крові, а на зразку слини. Клінічні випробування вже провели, і у 22 осіб був виявлений ВІЛ на ранній стадії розвитку.

Передбачається, що на основі такого методу можна буде розробити новий лабораторний аналіз для ранньої діагностики черевного тифу, туберкульозу і різного роду алергічних реакцій.

Відзначається, що необхідні подальші дослідження в цій області. Коли новий метод буде використовуватися в діагностиці, поки сказати не можна. Проте учені припускають, що це станеться в найближчому майбутньому.