Вчені знайшли ефективний засіб профілактики безсоння

0
219

Лікарі-неврологи з Північно-Західного університету в Америці дійшли висновку, що люди, які мають чіткі життєві цілі, значно рідше страждають від безсоння. Дані про це дослідження опублікували в місцевих наукових виданнях, зокрема в «Sleep Science and Practice».

Так, в ході практичних досліджень, було встановлено, що ті люди, які ведуть продуктивний спосіб життя, мають важливі для них мети і займають керівну посаду, значно рідше страждають від безсоння і інших патологічних процесів, пов’язаних з циклом сну. Зокрема, було встановлено, що такий синдром, як апное, у них не діагностувався.

У практичній частині експерименту брали участь більше 800 людей різної вікової категорії. Зазначається, що серед добровольців були навіть люди, вік яких наближався до 100 років.

На даному етапі досліджень всім учасникам було запропоновано пройти невелике анкетування, щодо якості їх сну і способу життя в цілому, у тому числі і що стосується планів на найближче майбутнє. Крім цього, було проведено повне медичне обстеження. Результати дослідження лише підтвердили теоретичне припущення вчених.

У зв’язку з цим, вчені рекомендують не приймати снодійні для того щоб міцно заснути, а просто переглянути свій спосіб життя, при необхідності відвідати психотерапевта для консультації, пройти курс лікування.

Крім цього, суттєво поліпшити якість сну можна, якщо перед сном відмовитися від перегляду телевізора, роботи за комп’ютером і правильно харчуватися. Таблетку снотворного також може замінити склянку теплого молока з медом або трав’яний чай. Однак при хронічному безсонні все ж краще звернутися до лікаря, так як це може бути клінічною ознакою певного захворювання.