Вчені знайшли механізм, що відповідає за спалювання калорій

0
209

Дослідники з установи по дослідженню раку Дана-Фарбер і їх колеги з Берклі зробили унікальне відкриття, яке в майбутньому дозволить вилікувати і забезпечити профілактику ожиріння, цукрового діабету, раку і різноманітних недуг, пов’язаних з порушенням метаболізму. У свою чергу, боротьба із зайвою вагою внесе важливий внесок у медицину та зменшить кількість хворих артритом і страждають від болю в кінцівках. Інформація про це була опублікована в медичному журналі «Cell».

Не так давно дослідниками був знайдений механізм, що забезпечує метаболізм в клітинах жиру коричневого і бежевого кольору в лабораторних гризунів. Для його ідентифікації використовувався фермент PM20D1. Він характеризується створенням в організмі N-ацил – амінокислот, які спалюють жир і зменшують масу тіла. Раніше вчені вже стикалися з подібними ферментами і виділяли їх штучним чином, але в природному вигляді вони побачили їх в перший раз.

В ході експерименту мишам, які мали зайву вагу і харчувалися жирними кормами, вводили в організм спеціальну амінокислоту. Після тижня терапії відзначалася достатня втрата ваги, причому вага йшла тільки у вигляді жиру. Це говорить про можливості використання амінокислот для лікування від ожиріння та інших розладів метаболізму.

Коричневий жир у представників царства тварин присутній в малих кількостях, на відміну від білих (бежевих) жирових частинок. В коричневих клітинах відбувається трансформація отриманої глюкози в АТФ – універсальне сховище і транспортувальник енергії в тканинах. Бурі клітини здатні споживати глюкозу і не перетворювати її в АТФ. Вони використовують накопичені запаси енергії, щоб спалити калорії і вивільняють тепло. Дослідники довели, що бурі клітини жиру можуть експлуатуватися як засіб терапії при ожирінні. Зараз в лабораторіях проводяться досліди по впровадженню додаткових бурих жирових клітин в живі організми.

Якщо до проведених дослідів з мишами головним роз’єднувальним білком вважали мітохондріальний UCP1, який відповідає за виділення теплової енергії без роботи, то в даний момент була знайдена амінокислота N-ацил, здатність якої в терапевтичних цілях ще буде оцінена в наступних дослідах.

За матеріалами: spinet.ru