Вчені знайшли метод лікування розсіяного склерозу

0
191

Розсіяний склероз одне з найскладніших аутоімунних захворювань, так як відбувається ураження нервових волокон головного і спинного мозку. Це, в свою чергу, призводить до того, що людина може бути повністю паралізованим. Позначається захворювання і на розумових здібностях, роботі всіх систем організму.

До недавнього часу ефективного препарату, який би усував наслідки цього захворювання, не було. Всі наявні в арсеналі ліки могли тільки стабілізувати стан людини і виключити рецидив надалі. Однак про відновлення нервових волокон не могло бути й мови. Тепер же вчені з Белфаста стверджують, що рішення проблеми є.

Дослідники провели кілька практичних експериментів на лабораторних мишах, які страждають від розсіяного склерозу. Так, вводили піддослідним регуляторні Т-лімфоцити в певній кількості. Через кілька тижнів після прийому таких ін’єкцій було встановлено, що мієлінова оболонка почала відновлюватися. Це прямий доказ того, що регуляторні Т-лімфоцити надають регенеруючий ефект на пошкоджені захворюванням нервові волокна головного і спинного мозку.

Було встановлено, що регуляторні Т-лімфоцити, надаючи вплив на стовбурові клітини, сприяли визріванню олігодендроцитів. Саме останні сполуки утворюють мієлінову оболонку в центральній нервовій системі. Крім цього, було встановлено, що в процесі відновлення бере участь білок CCN3.

Фахівці відзначають, що в даній області ще чекають дослідження, так як потрібно точно встановити весь процес відновлення мієлінової оболонки. Також поки невідомо, чи є зв’язок між стадією розвитку розсіяного склерозу і впливом Т-лімфоцитів.