Вчені знайшли новий метод боротьби з втратою слуху

0
214

Група вчених з Університетського коледжу в Лондоні провела ряд лабораторних досліджень і встановила, що відновити слух можна за допомогою препарату на основі такої речовини, як інгібітор гамма-секретазы. Необхідно відзначити, що новий засіб вже проходить випробування, і поки показує порівняно непогані результати.

Речовина повинна вводитися прямо у вухо. Проте наголошується, що для повного терапевтичного ефекту ліки повинне знаходитися в вушному проході досить тривалий час, а як це зробити, клініцисти ще не встановили. На даний момент у клінічних розробках приймає участь 24 особи з втратою слуху з різних причин (спадкового чинника в анамнезі не було).

Новий препарат діє наступним чином: активна речовина (інгібітор гамма-секретазы) стимулює ріст нових клітин волосяних, тобто слухових рецепторів у вусі, що поступово повертає пацієнтові можливість нормально чути. Клініцисти не стверджують, що слух може відновитися повністю, але позитивний терапевтичний ефект присутній в будь-якому випадку.

Проведені лабораторні випробування вже показали повну безпеку препарату. Клінічні дослідження щодо його ефективності почнуться через кілька місяців. За результатами досліджень буде визначено, чи варто випускати новий медикаментозний препарат на ринок або він потребуватиме суттєвого доопрацювання.