Вчені знайшли нову мутагенную різновид раку

0
190

Нещодавно вчені знайшли черговий тип раку. Ним став колоректальний рак ендометрії, в якому є, як мінімум, дві мутації соматичного типу, сформовані в генах MMR. Вчені виявили такі мутації, як Msh6, MLH1 і PMS2. У организменных клітинах при цьому не спостерігається зародкових типів мутації. Це відрізняє їх від злоякісних пухлин, які з’являються з-за наявності синдрому Лінча.

Автор проведених досліджень заявив, що вчені повинні краще дослідити молекулярні особливості, які відрізняють існуючі підгрупи MSI. Проведені дослідження допоможуть проінформувати людей про можливі ризики, пов’язані зі злоякісними захворюваннями, а також виявити нові методики лікування.

У ході спостереження вчені займалися порівнянням соматичного типу MMR, хвороби Лінча, а також інших стабільних зразків, клітин, що мають колоректальний рак ендометрії. Зокрема, було досліджено поведінку клітин під час мутагенних процесів в організмі. Учасниками експерименту стали кілька десятків людей. У 2/3 випадків вчені виявили наявність в організмі подвійних клітин, що мають пухлини, а у кожного п’ятого хворого проявився синдром Лінча. Близько 17% добровольців лікарям розповіли про мікросателітної стабільності. Вчені доповнили висновки тим, що для біології пухлин буде корисно і далі продовжувати вивчати високочастотний механізм мутації, яка проходить в кишечнику. Вони також планують використовувати статус мутацій PIK3CA для тестування при синдромі Лінча.

Для довідки: синдром Лінча – захворювання, що представляє собою мутацію гена, який відповідає за репарацію ДНК. Саме з цим синдромом пов’язують виникнення декількох типів пухлин, які можуть з’явитися, в тому числі, у молодих людей.

За матеріалами: vistanews.ru