Вчені знайшли спосіб подолати безсоння

0
194

Проблема безсоння стосується не тільки літніх, а й молодих людей. Часті стреси, постійна перезагруженность на роботі, неправильне харчування і нервові переживання вкрай негативно позначається не тільки на фізичному, але й на емоційному здоров’я людини. Все це в сукупності призводить до погіршення сну.

Учені з Колумбійського університету США знайшли спосіб, який допоможе побороти безсоння і без прийому таблеток. І зробити це можна за допомогою спеціальних окулярів з бурштиновими лінзами. Головна перевага даного методу в тому, що не потрібно прийому медикаментів, які викликають звикання і негативно позначаються на роботі організму.

Новий винахід базується на наступних висновках вчених – оскільки людина тривалий час проводить за комп’ютером або будь-якими іншими гаджетами, він бачить велику кількість синього кольору (його випромінює будь-дисплей). Саме це і призводить до зниження вироблення мелатоніну. А саме цей гормон відповідає за добові ритми і, відповідно, якість сну.

Не обійшлося і без практичної частини досліджень. Вчені провели експеримент з 14 добровольцями. Половина носила звичайні окуляри, а решта 7 учасників використовували окуляри з бурштиновими лінзами. За результатами експерименту було встановлено наступне: ті учасники, які використовували новий винахід американських вчених, спали на 30 хвилин довше. Крім цього, покращилася якість сну і загальне самопочуття.

На даний момент ще не завершені всі клінічні випробування, тому, коли саме окуляри надійдуть у вільний продаж, ще не відомо. Слід зазначити і те, що використання такого методу боротьби з безсонням носить лише симптоматичний характер – вирішувати проблему потрібно комплексно. Тому, при наявності такого симптому все ж раціональніше звернутися до лікаря, а не проводити самолікування.