Вчені знайшли спосіб відновлення зубів

0
197

Мінімум раз у житті кожна людина мала проблеми з зубами, зокрема страждав від карієсу або піддавався неприємного процесу пломбування зубів. Однак незабаром такі розлади можуть стати в минулому, про це повідомляють фахівці Лондонського Стоматологічного інституту.

Співробітники розробили унікальну методику, яка здатна оновлювати стовбурові клітини безпосередньо в пульпі, а також активізувати регенеративні процеси зубів. Фахівці прийшли до висновку, що можна викликати стимуляцію стовбурових клітин, які спрямовані на вироблення дентину.

Саме це речовина захищає зуби від будь-яких невеликих пошкоджень. Він виробляється організмом самостійно, однак з великими руйнуваннями одиниць зубного ряду впоратися з цим завданням він не в силах. З цієї причини стоматологам необхідно штучно забезпечувати захист ураженого зуба, а саме встановлювати пломби, з використанням різних матеріалів. Це означає, що зуб ніколи не зможе самостійно регенерувати.

Для активізації секреції стовбурових клітин фахівці використовували активну молекулу GSK-3, яку витягують з лікарського препарату, спрямованого на лікування хвороби Альцгеймера. Таке речовина стимулює стовбурові клітини, що в свою чергу викликає активну вироблення дентину. Це позбавляє від необхідності використання пломб для усунення карієсу, навіть у випадках обширного ураження зуба. Більше того, при повторному виникненні подібної проблеми, за умови наявності пломби, не буде необхідності в її видалення і вычищении більшою порожнини, у порівнянні з початковою.

Таку молекулу доставляють за допомогою розкладаються колагенових губок, які через деякий час самостійно розсмоктуються і призводять до природного відновлення зубів.