Вчені знайшли вірус Зіку серед населення в державах 67

0
194

28 липня ВООЗ зробила заяву про те, що Зіку був виявлений майже у семи десятках країн по всьому світу. Період спостереження склав 9 років, перенесення хвороби здійснювався переважно комахами. З 67 країн у 64 вірус був знайдений за останні два роки, причому в Антигуа і Барбуда – за минулий тиждень. Починаючи з зими цього року в десятці країн було оголошено про передачу захворювання через людину – лікарі припускають, що в результаті статевого контакту. Також на даний момент вивчаються випадки зараження у Флориді, які не зв’язуються з поїздками хворих за кордон.

У зв’язку з впливом вірусу Зіку на розвиток новонароджених за умови зараження матері з 11 країн у ВООЗ надійшла інформація про відхилення у розвитку дітей. У них була зафіксована мікроцефалія і інші патології ЦНС. Крім низки народжених з патологіями немовлят, у декількох хворих жінок стався викидень. У ряді країн також зафіксували збільшення кількості хворих на синдром Гійєна-Барре, яке підтверджується аналізами в лабораторії.

У зв’язку з випадками захворювання вірусом у Всесвітній організації здоров’я підкреслили, що вже точно встановлено зв’язок між наявністю у майбутньої матері вірусу Зіка і придбаної мікроцефалією і синдром Гійєна-Барре, у дитини. Враховуючи, що незабаром відбудеться олімпіада в Ріо-де-Жанейро, на ній будуть присутні експерти ВООЗ, які зможуть відповісти на хвилюючі людей питання, пов’язані з зараженням Зіку.

Нагадаємо, що вірус викликає у новонароджених мікроцефалію – недорозвинений череп, який призводить до патологій ЦНС, а також патології слуху і зору. Переносять захворювання комарі, а спалахи зафіксовані в Америці, Азії та Африці.

За матеріалами: tass.ru