Вчені зясували, чому підлітки стрімко набирають вагу

0
207

Питання підліткового ожиріння вже не один десяток років турбує фахівців. Велику небезпеку, яку таїть у собі інтенсивний набір ваги, є в подальшому прогресування цукрового діабету.

Дослідженнями в цій області протягом 12 років займалися висококваліфіковані фахівці з Британії. В експерименті взяло участь 279 дітей. Зараз же були оприлюднені результати багаторічних досліджень. Було встановлено, що у віці від 10 до 12 років організм індивіда вимагає менше калорій, перебуваючи в стані спокою, але при цьому апетит у нього залишається таким же, як і був. У результаті цього спостерігається поступове зростання маси тіла.

Фахівець з Ексетерського університету зробив заяву про те, що зараз саме проблема дитячого ожиріння турбує вчених найбільше. В результаті такого інтенсивного набору страждають всі життєво важливі органи й системи в тілі дитини, а також у подальшому в значній мірі підвищується ризик прогресування цукрового діабету. Дослідженням даного явища займалася група вчених, і вони вивчали спосіб життя підлітків з Плімута. Результати вийшли такими – підліткам у період з 10 до 15 років потрібно на 500 калорій менше, щоб організм повноцінно функціонував у стані повного спокою. Дана кількість калорій міститься в одному гамбургері. В виду того, що діти продовжують вживати їжу все в тій же кількості, їх вага поступово зростає. Але тенденція така, що до 16 років підлітки починають скидати зайві кілограми, так як їх метаболізм нормалізується.

Фахівці з університету продовжують проводити дослідження в даній області, оскільки впевнені в тому, що отримані дані допоможуть їм у подальшому знайти спосіб запобігти прогресуванню небезпечних захворювань в дитячому та підлітковому віці.