Вчені зясували, як час доби впливає на тяжкість недуг

0
227

До цих пір існує безліч припущень про можливі фактори, які ускладнюють перебіг тієї чи іншої хвороби. Дослідники Кембріджського університету у своїх наукових працях запропонували новий погляд на питання факторів хвороб. Вони провели дослідження на лабораторних мишах, показало, як фаза доби надає вплив на те, чому трапляється зараження. Миші з вірусами, впровадженими з ранку, швидше піддавалися зараженню, ніж гризуни, яким вірус ввели в нічний час доби.

Вчені припустили, що, швидше за все, відмінність результатів у ході досвіду пов’язано з біологічними годинами живих організмів. Вони регулюють не тільки фази сну і неспання, але і впливають на імунітет. Наприклад, у фазі сну організм перебудовується і відпочиває, тому відразу після пробудження досить вразливий до зовнішніх факторів, в тому числі, хвороб.

Дослідники стверджують, що завдяки цьому їх відкриття в майбутньому науці стане доступний відповідь на питання, чому люди, які мають змінний графік, що є більш чутливими до хвороб, ніж ті, хто працює за постійним графіком. Завдяки таким дослідженням можна буде знайти дієву методику впоратися з ризиком зараження в ранковий час доби, що актуально для людей, які їдуть з ранку на роботу в громадському транспорті.

Серед факторів, які, як вважається, впливають на зараження вірусами і розвиток у людини інших хвороб, виділяють наявність в організмі інших захворювань, а також вік, екологічну ситуацію, рівень медичних послуг. Вважається, що великий вплив на тяжкість захворювання надає стрес, який серйозно пригнічує захисні сили організму і викликає більший ризик захворіти вірусними захворюваннями.

За матеріалами: planet-today.ru