Вчені зясували, який сон є найбільш корисним для здоровя

0
199

У великої кількості людей є така звичка, як сон в шкарпетках. Саме з цієї причини швейцарські вчені вирішили з’ясувати, чи не впливає це на якість і тривалість нічного відпочинку.

У науковому дослідженні брало участь декілька сотень добровольців. Передусім, їм прочитали лекцію щодо того, що спати в шкарпетках цілком нормально і дуже корисно для загального самопочуття. Потім добровольців розділили на дві групи – перша не змінювала звички по відношенню до сну, а друга – почала одягати шкарпетки безпосередньо перед засипанням.

Як стало відомо, що у тих осіб, які стали спати в шкарпетках, дійсно були помічені зміни в позитивну сторону. Зокрема, вони витрачали менше часу на засинання, рідше прокидався ночами і прокидалися на кілька хвилин раніше будильника.

Такі позитивні результати пояснюються авторами дослідження тим, що під час відпочинку в шкарпетках розширюються кровоносні судини нижніх кінцівок, чому тепло в рівній мірі поширюється по всьому тілу. Як відомо, саме порушення процесу терморегуляції, вважається одним з основних провокаторів відсутності сну.

Більш того, нормалізація температурних показників за допомогою шкарпеток, робить нічний відпочинок якісніше і глибше. На цьому фоні знижуються ризики раптового нічного пробудження, а це позитивно позначається на стані людського здоров’я.

Недостатній відпочинок вночі, безпосередньо пов’язаний з поганим сном і частими підйомами, призводить до активації в людському організмі так звану сповільнену бомбу, яка в майбутньому може спровокувати розвиток інсульту, серцевих нападів чи інших проблем з серцем, що загрожує летальним результатом.

Відзначається, що найкраще практикувати чергується сон, тобто одну ніч необхідно спати в шкарпетках, а другу – без них і т. д. Це дасть можливість повною мірою налагодити процеси терморегуляції.