Вченим вдалося встановити генетичний звязок між раком і метаболізмом в організмі людини

0
182

Науковцем з Кембриджського університету, в ході тривалих експериментів вдалося встановити, що онкологія в організмі має тісний взаємозв’язок з метаболізмом. Дані проведених досліджень представлені для широкої громадськості у відомому науковому виданні Nature Communications.

Раніше була висунута гіпотеза про те, що якщо детально дослідити і вивчити гени, які призводять до різних змін у метаболізмі, то з’явиться можливість більш досконало вивчити всі ті явища, які сприяють надалі зародження і прогресування ракових новоутворень. Щоб підтвердити або спростувати припущення, вченими з Кембріджського університету було проведено дослідження, в якому вони детально вивчали гени, відповідальні за повноцінний метаболізм. Експерименти проводилися на протязі тривалого проміжку часу. За цей період були вивчені як самі гени, так і їх взаємозв’язок з раковими новоутвореннями. В експериментах взяли участь понад восьми тисяч чоловік (при цьому не вікова категорія, ні статева належність значення не мала), а фахівці вивчили двадцять різних видів пухлин.

В ході досліджень вчені встановили цікавий та тривожний факт – метаболічні гени, основне завдання яких передавати енергію в мітохондріях клітин, мають знижений рівень регуляції у клітинах ракового новоутворення. Це говорить про те, що якщо яким-небудь чином процес їх нормального функціонування придушити, то ризик появи і поширення метастаз у поруч локалізовані органи значною мірою зростає. На даному етапі вчені продовжують вивчати це явище, щоб в подальшому лікарі мали можливість більш ефективно лікувати людей від онкологічних патологій.