Вченим з Австралії вперше вдалося створити штучну людську кров

0
195

Австралійські вчені на протягом тривалого проміжку часу займалися дослідженнями і розробками в напрямку створення штучних клітин людської крові. І зараз їм, нарешті, це вдалося – вперше фахівці створили кров в спеціально обладнаній лабораторії. Теоретично дана розробка дасть можливість перекачувати кров певної групи в організм хворої людини, яка в цьому переливанні потребує. Дослідження в цій області продовжуються. Вчені сподіваються, що розробка допоможе здійснити істотний прорив у сучасній медицині, і допомогти безлічі людей, які страждають від захворювань крові.

Для створення крові в умовах спеціалізованої лабораторії фахівці взяли за основу технологію стовбурових клітин. Працюючи над ними, експертам вдалося розробити унікальну в своєму роді методику, за допомогою якої і були отримані клітини крові. Вчені, які брали безпосередню участь у проведенні експериментів, розповіли про те, що зразки, які вони отримали в результаті, виявилися такими ж, як у плода в ранньому періоді її розвитку в утробі матері. Від моменту початку проведення експериментів і до отримання готових зразком пройшло три тижні. Варто підкреслити, що саме стільки часу йде у плода, щоб утворити кров.

Надалі фахівці збираються почати переливати отриману в лабораторії кров пацієнтам з різними стадіями лейкемії. Крім цього, за заявою самих учених, тепер у них з’явиться унікальна можливість детально вивчити клітини людської крові (еритроцити, лейкоцити, клітини імунної системи), а також їх реакцію на різний вплив. В подальшому це може допомогти розробляти нові методики лікування патологій крові та органів кровотворення у тілі людини.