Вченими доведено лікувальну дію стовбурових клітин на опіки

0
197

Як вважають дослідники, стовбуровими клітинами можна успішно лікувати опіки різних ступенів. Такий висновок напросився в ході дослідження матеріалу у лабораторії. Фахівці кажуть, що інноваційна методика показала відмінні результати в ході відновлення шкірного покриву у людей. Відомо, що в експерименті взяли участь 12 добровольців, які мають глибокі опіки, а також дюжина абсолютно здорових дівчат та хлопців.

Експеримент проводився вченими з Техаського університету, і в ході нього дослідники визначили, що навіть дуже пошкоджені частини тіла відновлюються за допомогою стовбурових клітин. Як вважають медики, глибокі опіки зачіпають м’язи скелету організму людини. Так як відновлення численних деформованих тканин затягується, лікувати пацієнта потрібно комплексно.

Білок Ki67, який міститься в стовбурових клітинах, в чималому концентрації чинить вплив на регенераційні процеси. У зв’язку з цим дослідники вважають, що при введенні стовбурових клітин на певну ділянку тіла прискорює відновний процес і стимулює зростання здорової тканини.

Стовбурові клітини є незрілими видами клітин, які присутні у багатьох видів живих організмів. Їх особливість – самовідновлення з утворенням нових клітин, поділ за допомогою мітозу і здатність перетворюватися в клітини будь-якого органу або тканин. З єдиної стовбурової клітини (зиготи) і починається розвиток кожного многоклеточного організму. Стовбурової тип клітин успішно працює і в дорослої людини, а в процесі старіння їх число знижується. Цей біологічний матеріал вже не перший рік успішно використовується для трансплантації – пересаджування для лікування тканин пацієнта. Таким чином лікують, зокрема, лейкози і лімфоми.

За матеріалами: www.megamedportal.ru