Віагра може врятувати плавців і дайверів

0
207

Мала доза Віагри може врятувати життя плавців і водолазів, які відчувають різку і потенційно небезпечну для життя форму набряку легень при вході в холодну воду. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Журналі Американської Асоціації Серця.

Віагра є самим відомим препаратом для лікування чоловічої імпотенції, але вона також може допомогти у випадках легеневої артеріальної гіпертензії.

Коли спортсмени або аквалангісти виявляються в холодній воді, у них може розвинутися стан під назвою плавальний індукованих набряк легенів (SIPE).

Коли це відбувається, кровоносні судини в руках і ногах стискаються, що призводить до об’єднання крові в серці та легенях. Симптоми включають кашель з кров’ю, утруднення дихання і низький вміст кисню в крові.

Хоча симптоми часто проходять протягом доби, це стан може вбити. Не всі схильні до нього, і ті, хто схильний, не знають про це, поки у них не розвинуться симптоми.

Доктор Річард Мун, анестезіолог та медичний директор центру гіпербаричної медицини і фізіології Дюка в Дареме і його колеги вивчили 10 спортсменів, які зазнали SIPE під час вправ, або занять з триатлону.

Вони порівняли 10 спортсменів з 20 учасниками, які не мали історії SIPE.

Жоден з учасників не виявляв серцевих аномалій, але у тих, у яких були схильності до SIPE, спостерігалося підвищення легеневого артеріального тиску під час вправ.

Після первинних вимірів, учасники SIPE повторили вправу після прийому Віагри. На цей раз, тиск було знижено.

Провідний автор дослідження пояснює, що під час занурення у воду, особливо в холодну, у сприйнятливих людей збільшується ступінь нормального перерозподілу крові з кінцівок в область грудної клітини, в результаті чого збільшується тиск у кровоносних судинах легенів і витік рідини в легені.

Доктор Мун вважає, що, оскільки кровоносні судини розширюються в руках і ногах, тому менше тенденція перерозподілу крові до грудної клітки, а тиск у кровоносних судинах легенів зменшується.

Одна з учасників Кетрін Колдер-Беккер, 51 рік. Її схильність до SIPE загрожувала її кар’єрі через виснажливої задишки та дистресу при змаганнях на відкритій воді. Вона була госпіталізована з діагнозом SIPE.

Після участі в дослідженнях в 2011 році, її кардіолог наказав їй низьку дозу Віагри, яку вона тепер приймає незадовго до змагань.

Дослідники сподіваються, що дослідження покаже більше про те, що викликає SIPE і як навчитися проводити ранню діагностику.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com