Видалення катаракти продовжує життя

0
194

Вчені з Каліфорнійського університету довели, що хірургічне втручання, спрямоване на видалення катаракти, в кілька разів знижує ймовірність розвитку передчасної смерті у представниць жіночої статі в середньому на 60%.

Зокрема, Американським дослідникам вдалося виявити, що жінки, які пройшли таку операцію, рідше вмирають з-за розвитку у них серцево-судинних захворювань, інфекційних, неврологічних та легеневих недуг, а також онкологічних процесів. Вчені вважають, що отримана інформація допоможе відповісти на питання щодо того, наскільки хірургічне лікування катаракти знижує ризики зіткнення жінок зі смертельно небезпечними патологіями. Суть втручання полягає в тому, щоб видалити сліпі зони, що розвиваються під час перебігу такої хвороби, а це досягається за допомогою заміни кришталика.

Щоб отримати підтверджує інформацію, знадобилося наукове дослідження, яке тривало досить тривалий проміжок часу, а саме з 1993 по 2015 рік. У ньому брало участь понад 70 тисяч представниць слабкої половини людства у віковій категорії від 65 років і старше. Варто відзначити, що всі учасниці експерименту страждали від катаракти.

Приблизно 41 тисяча з усієї кількості пацієнток перенесла офтальмологічну операцію, завдяки якій, зір покращився у багато разів. Примітно те, що більше половини з них мали багаторічну залежність від спиртних напоїв і нікотину, а також страждали він початкових стадій ожиріння.

Зниження ймовірності розвитку передчасної смерті багато в чому обумовлюється тим, що операція в деякій мірі підвищує соціально-економічний статус пацієнток, а це збільшує шанси на отримання ними більш якісних медичних послуг. Крім цього, жінки з хорошим зором рідше піддаються непередбачених травм, відповідно уникають отримання переломів чи інших травм.