Відкрито нову властивість вітаміну D

0
246

До недавнього часу вважалося, що корисне властивість вітаміну D полягало тільки в позитивному впливі на зростання кісткової тканини, ефективному впливі на серцево-судинні патології та онкологічні процеси. Тепер же, за результатами досліджень, встановлено, що даний вітамін ефективний і при респіраторних інфекціях. Зазначається, що використовувати його можна не тільки для лікування, але і для профілактики. Інформація щодо ходу досліджень була опублікована в медичному журналі «British Medical Journal».

В ході практичних робіт вчені проаналізували загальний анамнез більше 11 тисяч учасників різної вікової категорії та з різних країн світу. За результатами такої роботи вчені дійшли висновку, що вживання вітаміну D хоча б раз в тиждень може убезпечити організм від респіраторних інфекцій. А ось що стосується дозування, то її потрібно розраховувати індивідуально, беручи до уваги загальний анамнез, вік пацієнта та історію хвороби. Крім цього, вчені відзначили, що особливо корисний елемент для тих, хто страждає від його дефіциту.

Зовсім не обов’язково вживати цей вітамін в таблетованій формі. Оптимальним і всім добре відомим варіантом буде риб’ячий жир. Тим більше що зараз його можна придбати в капсулах без специфічного запаху.

Крім цього, вітамін цього виду є в оптимальній кількості і молочні продукти – сир, молоко, сир. Для тих, хто не переносить лактозу, є хороша альтернатива – печінка і жирні сорти морської риби.

Вчені відзначають, що для запобігання респіраторних інфекцій, вживання вітаміну D має бути регулярним. Особливо це стосується дітей і людей зі слабкою імунною системою. Добова доза цього вітаміну, в середньому, становить 2,5 мкг. Оптимально, якщо це кількість людина буде отримувати саме з продуктів харчування.