Відкриття: буряковий сік продовжує молодість мозку

0
197

Групою вчених з Північної Кароліни було виявлено, що прийом всередину свіжого бурякового соку, особливо перед здійсненням фізичних навантажень, має сприятливий ефект на деякі зони головного мозку людини. Дослідники пов’язують це з тим, що в такому напої міститься велика кількість оксиду азоту. Саме це речовина направлена на збільшення припливу крові до мозку, а також підвищення фізичної витривалості і працездатності людей.

Для того щоб отримати такий результат було проведено наукове дослідження, в якому брало участь 26 добровольців у віковій категорії починаючи від 55 років. Крім цього, ще одним критерієм став підвищені показники АТ. Всіх учасників також об’єднувало те, що вони вели малоактивний або сидячий спосіб життя. Під час дослідження добровольцям потрібно було тричі на тиждень займатися на біговій доріжці не більше однієї години. Тривалість експерименту становила 6 тижнів.

Клініцисти учасників поділили на кілька груп. Перша категорія добровольців приблизно за годину до фізичного навантаження вживала один стакан соку, а друга група такий напій не отримувала.

Виявлено – у людей, що приймали всередину буряковий сік, показники таких речовин, як нітрати і нітрити були в кілька разів вище, порівняно з тими, хто не пив подібний напій.

Такий результат дав можливість зробити висновок – прийом всередину бурякового соку надає позитивний ефект на мозок, особливо на зони, які відповідають за моторику, вираження емоцій і когнітивні функції. Попередні вивчення впливу такого напою встановили, що в деякій мірі він запобігає слабоумство, знижує показники артеріального тиску і може допомогти людям з деменцією. Оксид азоту, що міститься в ньому – це потужний засіб, необхідний для тих органів, які відносяться до групи гіпоксичних.