Відкриття: діабет другого типу – може бути заразним

0
106

Зовсім недавно вченим з Х’юстона стало відомо, що цукровий діабет 2-го типу може передаватися від однієї людини до іншої. Механізм аналогічний прионным патологій, зокрема, коров’ячого сказу.

Така різновид діабету відрізняється тим, що при його розвиток, людський організм стає чутливим до гормону, що його виділяє підшлунковою залозою – мова йде про інсуліні. Практично у всіх пацієнтів з подібним діагнозом спостерігається одне типове відхилення – скупчення аномальних білків в клітинах ураженого органу. Такі речовини мають назву – острівкові амілоїдні поліпептиди.

З-за цього фактора, інсуліннезалежний цукровий діабет схожий з іншими недугами, які також характеризуються скупченням патологічних білків, а саме на хворобу Паркінсона або пріонні патології. Специфічною особливістю такої категорії хвороб виступає те, що присутність навіть невеликих обсягів таких речовин може запустити ланцюгову реакцію, викликає згортання інших білків, що в кінцевому підсумку пошкоджує клітини організму. Що стосується пріонних патологій, в таких ситуаціях патологічні білки можуть стати провокаторами інфекції, що передаються від людини до людини.

У підтвердження своєї теорії учені провели експеримент: вони ввели незначну дозу неправильно згорнутих білків дрібним гризунам. Це призвело до того, що у тварин в підшлунковій залозі сформувалися білкові відкладення. Саме це призвело до того, що вже через кілька тижнів у мишей спостерігалися клінічні прояви діабету другого типу.

Крім цього, низька концентрація аномальних білків стала пусковим фактором до того, що в островковых клітинах організму людини утворилися білкові відкладення. Незважаючи на отриману інформацію, дослідники стверджують, що рано робити висновки щодо того, що діабет може передаватися аналогічно інфекційним хворобам, однак підкреслюють, що така патологія має прионный спосіб передачі.