Відкриття: естроген володіє позитивними властивостями

0
205

Давно було встановлено, що представниці жіночої статі більш схильні до стресів посттравматичного характеру, однак в житті вони стикаються з подібними розладами набагато рідше, ніж чоловіки. Вивчення показали, що естроген захищає мозок жінок від психотравм.

Співробітники з Університету Еморі спільно з дослідниками Гарвардської Медичної школи припускають, що жіночий гормон є досить значущим з боку формування посттравматичних розладів. Стало відомо – різний відповідь мозку на стрес пов’язаний з різним вмістом такого гормону. Крім цього, в середині менструального циклу, у представниць слабкої статі, виробляється набагато більше прогестерону, а рівень естрогену набагато нижче. З цієї причини було відмічено, що у тих жінок, які були раніше схильні посттравматичний стрес, зазначалося більше епізодів, які нагадували їм про колишньої травми.

Також клініцисти вирішили вивчити, змінює чи такий гормон динамічність генів безпосередньо в мозку. Для такого експерименту був здійснений забір крові у більш ніж 270 добровольців та проведено аналіз значень ДНК-метилювання. Це трансформації, які відносяться до эпигенетике і стають причиною зниження активності деяких генів. Було встановлено, що рівень певної форми жіночого гормону пов’язаний з ДНК-метилированием.

Вчені дізналися, що концентрація естрогену впливає на ген, що відповідає за страх, який також важливий під час визначення поведінки і формування пам’яті. Значення метилювання такого гена були в кілька разів вище у осіб жіночої статі з посттравматичним стресом і безпосередньо пов’язані з реакцією на страх. Також виявлено зв’язок між такими звивинами мозку, як мигдалевий і поясна, так як саме вони беруть участь у появі спогадів про страх.