Відкриття: люди можуть відчувати запах хвороби

0
240

Американські дослідники стверджують, що люди можуть вловлювати слабко виражені ознаки захворювань, наприклад, зміна запаху тіла. Це в деякій мірі попереджує зараження смертельно небезпечними недугами.

Вчені прийшли до такого висновку під час незвичайного наукового експерименту, в ході якого добровольців розділили на кілька груп. Перша група ін’єкційним шляхом отримала бактерії, які активували роботу імунної системи. Потім в учасників з’явилися початкові клінічні прояви хвороби, які відразу помітити не представляється можливим. Друга категорія отримала плацебо. Основним критерієм відбору учасників було те, що вони повинні бути зовсім здоровими.

Через кілька годин у всіх добровольців сфотографували особи і зібрали зразки запаху тіла. Третя група людей повинна була оцінити отримані раніше фотографії і запахи. Крім цього, кожному учаснику контрольної групи провели таке інструментальне діагностичне обстеження, як МРТ.

Дослідникам вдалося з’ясувати, що вищевказані фактори хворих людей подобалися людям з контрольної групи менше, порівняно з фотографіями і запахом тіла осіб, які зазнали плацебо. Крім цього, фахівці запропонували оцінити фото здорової людини з запахом тіла хворого. При такому положенні речей люди на фотографіях були менш привабливими.

Інструментальне сканування головного мозку вказало на те, що запах тіла інфікованих учасників призводив до активації мультисенсорної нюхової реакції в мозку добровольців з третьої групи.

Така інформація вказує на те, що не у всіх випадках негативне ставлення до людини обумовлено особистою неприязню, у нього можуть виявлятися перші ознаки хвороби, які неможливо помітити, а негативне ставлення – це лише захисна реакція організму здорової людини.