Відкриття – психотерапія надовго змінює звязки в мозку

0
206

Британські вчені виявили, що психотерапія призводить до зміцнення специфічних зв’язок в мозку у людей, у яких було діагностовано такий розлад, як психоз. Було зроблено припущення, що це призводить до усунення симптомів подібного розладу і відновленню пацієнтів через 8 років.

Когнітивно-поведінкова психотерапія передбачає перетворення думок і переконань людини. Особи, які страждають від психозів, що розвиваються на тлі психотерапії, навчаються сприймати свої індивідуальні переживання по-іншому.

Раніше було виявлено, що після психотерапії у пацієнтів з психозами зв’язку між тими областями головного мозку, які беруть участь в обробці соціальних загроз, стають тіснішими. Саме це впливає на покращення стану людей.

Добровольців розділили на кілька груп. Перша брала тільки лікарські препарати, в той час як друга – відвідувала процедури когнітивно-поведінкової психотерапії. Після закінчення експерименту всім учасникам було проведено МРТ, під час якого оцінювалася реакція мозку на фотографії людей з різними виразами обличчя. Подібне сканування здійснювалося до дослідження і півроку. Експеримент показав, що зв’язки в головному мозку змінилися тільки у людей з тієї групи, яка проходила сеанси психотерапії.

Проте вчені ухвалили рішення про продовження дослідження. Протягом декількох років вони стежили за 15 пацієнтами, що проходили психотерапію. Фахівці вивчили їх медичні записи, а також попросили людей заповнити спеціальні тести. Було помічено, що зміцнення зв’язків між мигдальної та лобової часток, які відповідають за реакцію на загрозу і мислення, стало чинником стійкого відновлення людей, які страждають від психозу.