Відкриття: ПТСР, стрес і взаємоповязані вовчак

0
110

Вченими з Гарварду виявлено зв’язок між перебігом посттравматичного стресового розладу у представниць жіночої статі з підвищеною ймовірністю виникнення системної червоної вовчака.

Вовчак є аутоімунним захворюванням, що вражає сполучні тканини і судини, а також відносяться до групи колагенозів. Патологія виникає на тлі того, що імунна система виробляє антитіла проти власних клітин, сприймаючи їх як чужорідні. З-за цього виникають специфічні шкірні висипання, інші зовнішні клінічні явища і ряд неврологічних симптомів.

Раніше вже були проведені наукові дослідження, які показали, що недуги аутоімунної природи можуть формуватися на тлі психічних розладів, тим не менш, доказів цьому знайдено не було.

Тепер же група американських дослідників здійснило перший лонгитюдный експеримент для того щоб зрозуміти, як різні травми психологічного характеру, в тому числі ПТСР у осіб не пов’язаних з армією, можуть вплинути на виникнення вовчака. Щоб отримати необхідні дані, дослідники протягом 24 років вивчали травматичний досвід та симптоматику ПТСР у жіночої половини людства. Отриману інформацію зіставляли з імовірністю виникнення системної червоної вовчака.

Будь травмуючі вплив і ПТСР в учасниць дослідження оцінювали згідно шкалеDSM-IV. Після чого всіх випробовуваних розділили на 4 категорії, в залежності від того, на кілька яскраво виражаються травматичні ознаки. Крім цього, під час аналізу також враховувалися фактори, як пристрасть до шкідливих звичок, індекс маси тіла і застосування оральних контрацептивів.

Як показали результати дослідження, у тих жінок, у яких симптоми ПТСР були найбільш виражені мінімально, ймовірність виникнення вовчака була підвищена в два рази, порівняно зі здоровими учасницями експерименту. Така інформація підтверджує припущення стосовно того, що стресові ситуації і психосоціальні травми мають безпосередній вплив на фізичне здоров’я.