Відкриття: розмарин покращує память

0
197

В даний час розмарин широко відомий в якості ароматної прянощі, яку найбільш часто додають до м’ясних страв, а також до кондитерських виробів. Однак недавнє відкриття американських дослідників дає можливість вважати таку спецію відмінним цілющим засобом, сприятливо впливає на пам’ять. Відзначається, що цілюща властивість полягає в боротьбі зі слабоумством, а це в кілька разів знижує ризики виникнення хвороби Альцгеймера.

Проте варто відзначити, що група вчених виявила таку корисну функцію у розмарину, який застосовувався не в якості спеції, а у вигляді олії. Саме аромат такої рослини сприятливо впливає на головний мозок.

Дослідники виявили існування зв’язку між вдихання аромату розмарину і активізацією когнітивних здібностей мозку, особливо тих, які стосуються відновлення пам’яті.

Для виявлення подібного ефекту було проведено наукове дослідження, яке показало, що після вдихання запаху масла розмарину добровольці демонстрували поліпшення результатів по відношенню до різних тестів на пам’ять і візуалізацію. Варто відзначити, що порівнювалися результати однакових завдань, як до, так і після ароматерапії.

Однак авторам дослідження цього здалося недостатньо, чому вони здійснили ще один експеримент – в цьому випадку за участю людей, яким був поставлений діагноз «старече слабоумство» або «хвороба Альцгеймера». Хворі показували значне поліпшення загального стану після лікування за допомогою масла розмарину.

Вищевказані експерименти вказують на те, що існує велика ймовірність створення не тільки новітньої тактики терапії таких захворювань, але і високоефективних профілактичних заходів без застосування медикаментів, а самим що ні на є натуральним способом.

Крім цього, ще раз було підтверджено, що масло розмарину має антисептичну, протизапальну, дезінфікуючу, загальнозміцнюючу і навіть протиракову ефектом.