Відкриття – струс мозку і хвороба Альцгеймера взаємоповязані

0
222

Довгий час була поширена думка про те, що важкі черепно-мозкові травми були одним з основних факторів виникнення захворювань нейродегенератівного характеру.

Проте дослідники з Медичної школи при Бостонському університеті провели ряд тестів, які показали, що навіть незначний струс цього органу викличе широкий спектр неприємних наслідків, серед яких варто виділити хвороба Альцгеймера.

В експериментах брали участь більше 150 ветеранів війни, які проходили в Афганістані та Іраку, вік яких в середньому становив 32 роки. Одна група випробовуваних отримувала струс один і більше разів, а друга – ні. Абсолютно всім учасникам дослідження провели інструментальне обстеження під назвою МРТ. В процесі такої діагностики були здійснені вимірювання кори головного мозку, зокрема її товщини, в 7 областях цього органу, які одними з перших припиняють нормально функціонувати у випадках діагностики хвороби Альцгеймера.

Було виявлено струс мозку, навіть самої слабкої ступеня, безпосередньо пов’язане з дистрофією кори в тих зонах цього органу, які самі перші схильні до деменції. Це обумовлюється значно меншою кортикальної товщиною в певних ділянках головного мозку. Також вчені звертають увагу на те, що подібні аномалії були виявлені у людей середнього віку, тобто відносно молодих.

Дослідники покладають великі надії на те, що їх висновки допоможуть клініцистам більше дізнатися про причини і взаємозв’язки між струсами мозку страждають нейродегенеративними захворюваннями і хворобою Альцгеймера. Варто відзначити, що в поєднанні з несприятливими генетичними факторами навіть незначне травмування мозку може стати фатальним.